FAQ

 1. Do you speak English? – Yes, at least one of us does. Call us and ask for Darek, send an e-mail or find us on facebook. Click here for contact info.
 2. Czy wykonujecie biżuterię z powierzonego złota? – Tak, wykonujemy. Jeżeli masz nadmiar materiału, otrzymasz zwrot reszty przy odbiorze zamówienia, lub odkupimy od Ciebie resztę w cenie złomu. Jeżeli materiału nie wystarczy, dołożymy od siebie w dobrej cenie. Próba i kolor powierzonego materiału jest bez znaczenia.
 3. Z jakiej próby złota wykonane są wasze wyroby? – Wszystko wykonujemy ze złota próby 585, czyli 14-karatowego.
 4. A czemu nie 333 lub 750? – 333 ciemnieje, 750 jest zbyt miękkie.
 5. Podoba mi się coś z waszej oferty, ale chciałbym/chciałabym to w innym kolorze. – Nie ma problemu, wszystko z oferty możemy wykonać w złocie zółtym, białym, lub różowym. Wzory składające się z kilku elementów w dowolnej kombinacji wymienionych kolorów.
 6. Kolory kamieni też dowolne? – Zależnie od szlifu i stanu magazynowego dostawcy kamieni, ale generalnie tak.
 7. Wykonacie mi pierścionek wg. mojego wzoru? Przez „mój wzór” rozumiem zdjęcie produktu konkurencyjnej firmy. – Nie.
 8. Ale przecież nikt się nie dowie. – Nie.
 9. A jak mam faktycznie swój projekt? – Porozmawiajmy, najlepiej opisz o co chodzi w mailu.
 10. Czy naprawiacie/odświeżacie/czyścicie uszkodzoną/starą/zabrudzoną biżuterię? – Tak, tak i tak. Wszystko w konkurencyjnych cenach, zwykle w terminie 1-2 dni roboczych.
 11. Czy skupujecie złoto? – Tak.
 12. Czy skupujecie srebro? – Nie.
 13. Czy to, co macie umieszczone na stronie to cała oferta? – Nie – kompletna oferta jest znacznie bardziej obszerna, do wglądu w sklepie na Danusi 1 w Gdańsku. Z biegiem czasu będziemy uzupełniać katalog internetowy.
 14. Chcę się oświadczyć, help! – W dziale „Zaręczyny” zawarta jest przykładowa oferta pierścionków zaręczynowych. Wszystkie możemy wykonać w dowolnym kolorze, większość w dowolnym rozmiarze. Polecamy wyznaczyć sobie budżet i skontaktować się w dowolny sposób, będziemy w stanie się dostosować.
 15. Czy wykonujecie biżuterię srebrną? – Rzadko, ale nie zaszkodzi się skontaktować i omówić sprawę.
 16. Jak zamówić coś z waszej oferty? – Osobiście lub zdalnie, jak wygodniej. Polecamy zapisać numer katalogowy wzoru (wyświetla się pod zdjęciem po kliknięciu).
 17. Czemu nie sklep internetowy? – Zamawianie biżuterii jest procesem wysoce indywidualnym i w połączeniu z częstymi zmianami cen złota platforma e-commerce nie jest najlepszym rozwiązaniem.